Tábořiště je na krásné a velké zelené louce lemované Rožmitálským potokem a chráněné čistými voňavými šumavskými lesy.

Podsadový stanový tábor je pro 50 dětí ve věku 7-15 let. Velký hangár s doplňujícími přístřešky a týpí tvoří společné prostory na jídlo, hry a tvoření. Za táborem je potok ke zchlazení i k pocákání zlobivých vedoucích. K dispozici je pitná voda, nové pěkné suché latríny, sprcha s příjemně přihřátou vodou, ohniště, potok a spousta míst v okolí na pěkné výlety.

Tábora se účastní cca 15 dospělých osob. Vaří zkušený kuchař v dobře zařízeném dřevěném srubu v nainstalované polní kuchyni, popř. v peci. Každý dospělý účastník tábora má zdravotní potvrzení pro práci s dětmi a absolvoval školení zdravotních dovedností. Na děti také dohlíží zkušený zdravotník.

Strava je připravována 5x denně (2x teplé jídlo) do vlastních ešusů. Jídelna + herna se nacházejí ve velkém vojenském stanu (hangáru).


Pohled na tábořiště z úvozu (další přístupová cesta z Čeřína). Hraniční vatra krásně vzplála a všichni se můžou pustit to táborových písní s kytarou...

Krásou indiánského příbytku se necháváme také okouzlit. Týpí je příležitostným úkrytem pro hraní her, či netradičního vyjímečného přenocování.

Když se někdo nechce přehnaně mydlit v Hygienickém srubu, může za hezkého počasí skočit jen tak do vany. Každý má jinou představu o vaně, v Čeříně ji máme již mnoho let takovouto.

Hygienický srub, kterému je přezdíváno Spa nebo Čeřínské lázně. Je vystavěn nad jedním z přitékajících potůčků Rožmitálského potoka.

Sprcha splňuje normy pro nejmladší i nejstarší oddíly. Po namixování teplé a studené vody do barelu zvládnou samotné vytažení vody pomocí kladky a kliky i střední děti.

Naší pýchou jsou také nové WC - Kouzlu latrýn bez splachování propadnete hned první den, maximálně druhý... Díky LED osvětlením se děti již nebojí jít na záchod i v noci.

Jsme pyšní také na naši srubovou kuchyni s pultem, dřevěnou podlahou a zápražím. Srdcem kuchyně je "polňačka" se zděnou pecí. Toto místo je svědkem zrodu řízečků, gulášků, bramboraček, pečených kuřátek, bábovek...

Jídelna znamená pitný režim, chutná krmě i prostor pro psaní pohledů babičkám, rodičům, kamarádům. Případně je to také vhodné herní útočiště v okamžicích nepřízně počasí...

Koryta jsou napojena na vodovod z Čeřína s pitnou vodou a poskytují zoubkům péči ráno i večer. Jsou také místem pro srandičky v teplých dnech :)

Náš unikátní obří hangár. Tady se děti oddávaji gastronomickým zážitkům, hraní her či diskotéce. Část hangáru je také určena výhradně pro vedoucí na přípravu táborového programu.

Děti spí v námi vlastnoručně dělaných podsadových stanech vždy pro dvě děti na roštové posteli s karimatkou, vždy ve vlastních spacácích.

Naopak dospělá část osazenstva skládá hlavu do legendárních ještědů.