Jsme parta nadšenců, kteří si v dětství užívali tábory a chtějí tu radost a dobrou zkušenost předat dál. Zakládající členové jsou aktivními dobrovolníky Českého červeného kříže, kde také nápad na společný tábor vznikl. Někteří z nás na Čeřínském tábořišti vyrostli, a tak jsme mohli se připojit jako 5. běh do velké KOLTí rodiny.

Vanda Fritschová

Hlavní vedoucí, oddílová vedoucí
Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí, První psychická pomoc


Na tábor jsem ráda jezdila už jako dítě, dodnes na něj vzpomínám. Takže jsem samozřejmě pokračovala jako praktikantka a později jako vedoucí. Bohužel jak se říká i dobré věci musí jednou skončit, tak skončil 90. letech i tábor.

Zase tak moc to nevadilo, protože jsem měla jinou zábavu, tu mateřskou. Ale i tak jsem soukromě organizovala hry pro moje děti a jejich kamarády na ozdravných pobytech. K práci pro školy v přírodě mě přitáhly opět moje děti, po prvním oťukání jsem zakotvila na dlouhých 15 let jako programová vedoucí (alias denní vychovatelka).

Baví mě práce s dětmi, baví mě pro ně připravovat programy, díky kterým můžou zažít super dobrodružství i něco se naučit.

Ráda jezdím do přírody, mám ráda únikovky, jsem aktivním členem ČČK.

Lukáš Chlebo

Hospodář

Pracuju jako hasič, ve svém volném čase včelařím, takže náš tábor bude mít medu vždycky dost. Mám rád přírodu a Čeřín je nádherné místo, kam se rád budu vracet. Na tábor jedu jako hospodář a jako člověk pro všechno, co je na táboře potřeba.


Veronika "Bambuska" Pudilová

Oddílová vedoucí

V Čeřině jsem prošla všemi fázemi vývoje táborníka. Začala jsem jezdit jako dítě na druhý běh. Následně jsem se v 15 letech stala prágoškou, pak vedoucí a na konec i hlavní vedoucí. Tento vývoj trval celých 15 let. Pak jsem si dala na čas pauzu, kdy jsem cestovala po světě, taky jsem se stihla vdát a dvakrát prožít mateřskou.

Teď se po 10 letech do Čeřína vracím a moc se na to těším. Protože na táboře se každý tak trochu vrací do dětství při hrách a zároveň předává své znalosti a zkušenosti další generaci táborníků.

Tereza Fritschová

Oddílová vedoucí

Miluju přírodu, stanování a práce s dětmi je pro mě zábava. Do Čeřína jsem jezdila jako malá, a když mi bylo nabídnuto jet sem jako vedoucí, řekla jsem bez váhání ano. Jezdila jsem jako velitelka na Rescue camp a jsem členem ČČK.


Anežka Berková

Praktikantka

Do Čeřína jezdím už od třetí třídy. Přirostlo mi to tu k srdci. Už jako malá jsem milovala přírodu, díky rodině jsem se začala přírodě věnovat víc do hloubky a dnes už se zabývám především ornitologií. Na základce jsem dělala přednášky nižším ročníkům, moc mě bavilo vymýšlet způsoby, jak děti s ornitologií seznámit za pomoci her, a tak mě začala bavit práce s dětmi. Od malička jsem byla radši pod stanem než v posteli a jídlo vařené na ohni bylo rozhodně mé nejoblíbenější. Teď se ve volném čase věnuji především hře na kytaru a horolezectví.

Honza Konrád

Oddílový vedoucí
Kurzy: zážitkové kurzy první pomoci


Z táborů, na které jsem v dětství jezdil, mě nejvíce zaujal vodácký, na kterém jsme sjížděli Vltavu. Od té doby rád trávím alespoň pár dní v roce na řece v kánoi. Na souš jsem ale nezanevřel, rád vyrazím do přírody na krátké i delší výlety, pěšky nebo na kole, hledám kešky vysoko i nízko, dobře se vyspím ve 4* hotelu i ve stanu nebo přímo pod širákem, na jídlo se stavím v restauraci, ale rád si dám i čerstvě opečené buřty na ohni. Jsem členem ČČK.


Monika Cibochová

Oddílová vedoucí

V dětství jsem každé léto trávila tehdy ještě na pionýrském táboře, a protože jsem se nechtěla vzdát krásné přírody, spánku pod stanem a spousty legrace, začala jsem jezdit i jako oddílová vedoucí. Bavilo mne organizovat pro děti různé hry, doprovázet je na výlety a učit je táborovým dovednostem. Práce s dětmi mne zlákala natolik, že jsem se stala učitelkou a ve škole působím již desítky let. Kromě učení stále jezdím na výlety, pořádám sportovní akce, ale hlavně jsem se vždy těšila na „Školy v přírodě“. Na nich jsem během týdenního pobytu uplatňovala i táborové zkušenosti. Na opravdový tábor se po letech velmi těším, stále mne neopustilo nezbytné nadšení.

Vája Cibochová

Oddílová vedoucí, fotografka

Na tábory, kam jsem jezdila v dětství, vzpomínám moc ráda. Byla jsem členkou skautského oddílu a na táboře jsme bydleli v týpí a bavili se plněním odborek. Během roku jsme vyráželi na výpravy do přírody, třeba jen pod skalní převis. Od skautů jsem sice odešla, ale pracovat s dětmi jsem nepřestala. Teď se těším na náš nový tábor. Mimo jiné hraju na saxofon a na táboře budu táborovou fotografkou.


Luboš Roušal

Nadšený kuchař
Kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí a spousta dalších


Jako dítě jsem jezdil na tábory, později jako praktikant, vedoucí, zdravotník a nyní jako nadšený kuchař. Jsem dlouholetým aktivním členem ČČK. K mým zálibám patří vojenská historie (zejména období Třicetileté války), s tím souvisejí střelba/lukostřelba, výlety do přírody a houbaření. Dále mám rád vaření a nejlépe v polní kuchyni na ohni.

Martin Roušal

Praktikant a syn kuchaře :)

Na skautské tábory jsem jezdil asi od devíti let. Ale jeden tábor během léta mi nestačil, tak jsem rád využil příležitost jet jako praktikant na tábor do Čeřína. Jsem schopný pomoct se vším.


Lucia Figurová

oddílová vedoucí
Kurzy: ZZA, BOZP a kurz výroby čokoládových pralinek


K Červenému kříži jsem se přidala, protože mi sluší červená. Ve volném čase koukám ven z okna. Mám ráda pohyb, přírodní vědy a borůvkové palačinky. A taky děti, které se hodně ptají, protože spolu můžeme hledat odpovědi. Těším se, jak to v Čeříně skloubíme. :)